DREVOOBRÁBACIE STROJE

Hľadať
Filter by Custom Post Type
Stránky
Produkty
Filter podľa Kategórií produktov
  • en

DREVOOBRÁBACIE STROJE

Hľadať
Filter by Custom Post Type
Stránky
Produkty
Filter podľa Kategórií produktov

Jednokotúčová rozmietacia píla FLS 120 ECO / FLS 160 ECO

Cena je bez dopravy, montáže a zaškolenia obsluhy.

Popis

Moderné technológie spracovania masívneho dreva s použitím jednokotúčovej rozmietacej píly FLS 120 ECO (FLS 160 ECO) výrazne zvyšuje výťažnosť, produktivitu a zhodnocuje kvalitu drevnej hmoty. Samozrejmosťou je veľký dôraz na kvalitu rezu a jednoduchosť obsluhy.

Vysoko univerzálna píla FLS 120 ECO (FLS 160 ECO) nachádza svoje uplatnenie predovšetkým v malých a stredných prevádzkach. Na píle FLS 120 ECO (FLS 160 ECO) možno rozrezávať PRISMA, fošne, hranoly a veľkoplošný materiál. Vstupné materiály možno omietať, rozháňať, formátovať, vyrábať prírezy a lamely. Rovnako je možné rezať šikmo a na pokos.

Výhodou stroja je vysoká rýchlosť a presnosti jednotlivých rezov a vysoký stupeň flexibility vstupných a výstupných rozmerov spracovaného materiálu. FLS 120 ECO (160 ECO) je oceňovaný v nábytkárskych dielňach, pri výrobe polotovarov na okná, dvere a schodisko.

Stroj je tiež možné využiť aj pre delenie nedrevených materiálov, napr. PUR panelov, sendvičových panelov, dosiek z plastických hmôt, hliníkových dosiek atď ..

Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky, ktoré zaisťujú bezpečnosť práce na rozmietacie píle. Stroj spĺňa prísne požiadavky na bezpečnosť práce, vyplývajúce z príslušných nariadení a smerníc ES.

Možnosti spracovania materiálu na píle FLS 120 ECO (FLS 160 ECO)

Usporiadanie a princíp píly

Rezaný materiál, voľne usadený na pracovnom stole, je pozdĺžne rozrezávanie posuvným pílovým kotúčom. Po skončení rezu sa pílový kotúč zasúva pod pracovný stôl píly a prechádza do východiskovej polohy. Zadný pozdĺžny doraz (pravítko) presúva rezaný materiál na novú hodnotu šírky rezu.

Prednosti:

Zadný doraz stroja umožňuje jednoduché a rýchle nastavenie šírky rezu. Hodnoty možno nastaviť pomocou joysticku a digitálneho displeja alebo pomocou tlačidiel rýchlej voľby, kde je možné nastaviť až 15 hodnôt šírky rezu. Ide o hodnoty medzi zadným dorazom a pílovým kotúčom, tzv. Absolútny rozmery.

Ako opcia je možné stroj dovybaviť o riadení nasledujúcimi programy:

  • Reťazové nastavenia – automatický posuv o zadanú hodnotu (úbytok z celkovej šírky + rezná škára)
  • Optimalizačný systém – automatické kombinácia šírok v jednom materiáli podľa obsluhou predvolených hodnôt (optimalizácia šírky na maximálnu vyťaží) Plynule regulovateľný posuv kotúča rýchlosťou 0 – 60 m / min. garantuje vysoký rezný výkon. Plynulá regulácia rýchlosti posuvu pomocou ovládania na paneli stroja. Regulácia zdvihu kotúča zaručuje čistý rez a kvalitné rezanú plochu. Výmena pílového kotúča prebieha ľahko a bezpečne – rýchloupínanie pílového kotúča. Píla je vybavená laserom, ktorého lúč vyznačuje na materiáli reznú dráhu a umožní presné nastavenie rezu.

 

FLS 120 ECO (FLS 160 ECO) – predstavuje odolnosť a precíznosť

Robustný a tuhý zvarovaný rám stroja je vykonaný ako samonosná oceľová konštrukcia so stredovou podperou a veľkou svetlou výškou, spoločne s precíznym vedením pílového agregátu je zárukou dlhej životnosti.

Možné rozšírenie • pneumatický prítlak 3000 mm • motor 15 kW • kovové valčeky • kovová platňa 6 ks rolka • spúšťací pedál v dĺžke stroja • krížový stôl – základ + odmeriavanie • krížový stôl – prídavný • programové rozšírenie ovládania zadného dorazu reťaz + optim, odčítanie dvojriadkový display

 

Technické údaje stroja FLS 120 ECO / FLS 160 ECO:

Motor 11 kW alebo 15 kW, 2900 ot / min.
Výška rezu štandard 0 – 120 mm (0 – 160 mm)
Pílový kotúč Ø 450 až 550 mm.
Upínací priemer kotúča Ø 80 mm
Posuv do rezu plynule riaditeľný, 0 – 60 m / min
Dĺžka rezu štandard 3,2 m – 6,2 m
Šírka rezu standard 420 mm (450 mm)
Pracovná výška 850 ± 50 mm
Vonkajšie rozmery dĺžka = dĺžka rezu + 1800 mm
Hrdlo odsávacieho tunela 160 mm
Hrdlo odsávacieho kanála 160 mm
Potrebná odsávacie rýchlosť 25 – 30 m / s

 

  • Termín dodania: 8 – 12 týždňov od objednávky (závisí od konečnej verzie stroja)
  • Platobné podmienky: Záloha 30% z hodnoty stroja a 70% pred dodávkou stroja
  • Email: info@profixrd.sk

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

0
Nákupný košík