DREVOOBRÁBACIE STROJE

Hľadať
Filter by Custom Post Type
Stránky
Produkty
Filter podľa Kategórií produktov
 • en

DREVOOBRÁBACIE STROJE

Hľadať
Filter by Custom Post Type
Stránky
Produkty
Filter podľa Kategórií produktov

Zbíjací stroj na palety SMPA 500.2 ED

Cena je bez dopravy, montáže a zaškolenia obsluhy.

Popis

Zbíjacií automat SMPA 500.2 ED nachádza uplatnenie najmä vo firmách zaoberajúca sa výrobou paliet s kapacitou 500 ks za smenu (8 hod.)

TECHNICKÝ POPIS ZBÍJACIEHO automatu SMPA 500.2 ED (Electric Drive):

Zbíjací automat SMPA 500.2 ED predstavuje modernú robustnú konštrukciu s využitím elektromechanického systému na zbíjanie paliet rôznych typov a rozmerov. Stroj je vybavený štandardne 26-tich (opcie max. 40 jednotiek) zatláčacími jednotkami. Pracuje s voľne sypanými klinceami a vďaka elektromechanickému pohonu má najnižší energetický príkon (1,2 kWh) vo svojej triede. Je vhodným riešením všade tam, kde je potreba kvalitne a rýchlo zbíjať palety s veľkou produktivitou práce a vysokou dosahovanou presnosťou schémy klincových spojov. Stroj umožňuje zhotoviť palety pomocou univerzálnej prednastavenej šablóny štandardného formátu (tj. Usporiadaním podobné EUR palete) s rozmermi v šírkach od 700 mm do 1200 mm a dĺžkach od 600 mm do 1 500 mm. Opciou je možnosť výroby paliet s max. Dĺžkou 2500 mm (predĺženie stola) alebo paliet s max. Rozmermi 1 500 x 1 500 mm (bez prípravy nôh). Ďalšou možnosťou je využitie fixných šablón pre výrobu konkrétneho typu palety, čo umožňuje rýchlu zmenu nastavení stroja pre rôzne typy paliet. V základe je stroj osadený tromi boxami s 10-timi vývodmi, ktoré umožňujú zbíjať palety pomocou troch druhov voľne sypaných klincov (ako opciu môžeme zaradiť 4-tý box). Opciou je tiež box s 12-timi vývodmi, ktorého využitie nájdeme tam, kde je potreba väčšieho počtu klincov jedného druhu (napr. Do horných dosiek). V boxoch dochádza k automatickému radenie a dávkovaniu klincov k zatláčacím jednotkám. Stroj je schopný pracovať s klincami rozmerov od 30 mm do 90 mm dĺžky. Presnosť zbíjacieho obrazca je v tolerancii +/- 1 mm a min. rozteč klincov je 25 mm. Obslužnosť stroja zaisťujú dvaja pracovníci. Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky, ktoré zaisťujú bezpečnosť práce na zbíjacom automate. Stroj spĺňa prísne požiadavky na bezpečnosť práce, vyplývajúce z príslušných nariadení a smerníc ES.

Postup práce na SMPA 500.2 ED:

Stroj využíva systém zbíjania hotových palety a prípravy nôh na spoločnom stole.

Zbíjanie palety:

1. Do pracovnej pozície v ľavej časti stola sa zakladajú kocky a spodné dosky spodnej časti palety (nohy).

2. Do pracovnej pozície v pravej časti stroja sa preložia zhotovené spodné časti palety (nohy), na ktoré operátor vyskladá svlakové a pozdĺžne dosky hotovej palety.

3. Po založení operátor potvrdí automatický krok zbíjanie a stroj vykoná príslušný počet taktov zbíjania.

4. Hotová paleta po zbíjacom cykle zostáva vo výstupnej časti stroja a predpripravené spodné časti palety (nohy) sa vracajú späť do štartovnej pozície.

5. V ďalších operáciách sa celý cyklus opakuje.

6. Hotovú paletu z výstupnej časti stroja môže operátor odoberať ručne, alebo môže paleta plne automaticky prechádzať na ďalšiu operáciu opracovanie paliet do línie SMOP.

 

Opis základných častí stroja:

 • Dĺžka stroja 4000 mm
 • Šírka 2150 mm (2950 mm vr. Obslužného schodiska)
 • Výška 3100 mm
 • Hmotnosti stroja cca 3000 kg
 • Stupeň krytia IP IP 54 / IP 20 (ďalej pozri revízna správa)
 • Zbíjacií cyklus: Doba pracovného cyklu je závislá od doby zakladania materiálu na zhotovenie paliet obsluhou stroja
 • Rýchlosť posuvu palety do sbíjecího cyklu je 0,6 m / s.

 

 • Termín dodania: 8 – 12 týždňov od objednávky (závisí od konečnej verzie stroja)
 • Platobné podmienky: Záloha 30% z hodnoty stroja a 70% pred dodávkou stroja
 • Email: info@profixrd.sk

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

0
Nákupný košík